Vitajte na stránke www.autoplatz.sk, dnes je 04. august 2020

picture008

Autoalarmy sú asi najznámejšou a najpoužívanejšou formou zabezpečenia automobilov. Ich úlohou je informovať okolie, alebo priamo majiteľa (dvojcestné alarmy), že sa s autom deje niečo nekalé. Dvojcestný autoalarm Vám prinesie vysoký stupeň ochrany Vášho majetku a pohodlie zároveň. Pri výbere najvhodnejšieho modelu Vám radi poradíme.

Montáž alarmu či už jednocestného, dvojcestného s alebo bez dialkového štartu prípadne GSM alarmu  je možná do motocyklov , osobných ale aj úžitkových aj nákladných automobilov .

 

DVOJCESTNÉ ALARMY S LCD PAGEROM A DIAĽKOVÝM ŠTARTOM

Najvyššou formou ochrany v oblasti autoalarmov sú v súčasnosti dvojcestné autoalarmy, ktoré zaisťujú prenos poplachovej informácie k užívateľovi a tým zásadne zvyšujú bezpečnostnú úroveň stráženia vozidla. Majiteľ auta má teda v ruke diaľkové ovládanie, ktorým nielenže ovláda autoalarm, ale zároveň prostredníctvom neho dostáva informáciu o stave alebo narušení vozidla. Deje sa tak prostredníctvom displeja a zvukového hlásiča zabudovaných v diaľkovom ovládaní.

picture033

 

AUTOALARM MAGICAR M871 A CAN BUS

Spája v sebe výhody dvojcestného autoalarmu a komunikáciu po digitálnej zbernici vozidla - CAN BUS. Jedná sa o dvojičku alarmu Magicar M870 AS CAN BUS, avšak bez funkcie diaľkového štartu, všetky ostatné bezpečnostné a komfortné funkcie ostávajú rovnaké.

Takmer všetky nové vozidlá sú vybavené CAN BUS zbernicou, zapojenie tohto alarmu je teda jednoduchšie.Takýto autoalarm sa dokáže správať ako originálny fabrický alarm a tým využívať množstvo komponentov, ktorú už v aute sú zamontované. Jedná sa napríklad o snímanie otvorených dverí, zapnuté zapaľovanie, využívanie klaksónu vozidla, ale aj aktiváciu a deaktiváciu autoalarmu Magicar M870 AS CAN BUS cez fabrické diaľkové ovládanie centrálu.

 

MAGICAR M870 AS

Je doposiaľ najlepšie vybaveným alarmom. A to nielen z hľadiska hardwareového vyhotovenia, ale aj spôsobu obsluhy a možností nastavenia. Zopár príkladov funkcií, ktoré tento alarm ponúka a obmedzení funkčnosti u alarmov, ktorým práve tieto funkcie chýbajú. Keďže sa jedná o autoalarm s funkciou diaľkového štartu a súčasné vozidlá majú stále komplikovanejšiu elektroinštaláciu, odporúčame jeho montáž zveriť skúsenému montážnemu stredisku. Je bežné, keď kompletná montáž trvá 8-10 hodín.

Vlastnosti alarmu:

  • maximálny dosah do 2000 metrov
  • tepelná odolnosť -40°C —  +85°C

 

 

 

DIAĽKOVÝ ŠTARTpicture009

 

Funkcia diaľkového štartu má množstvo svojich priaznivcov, hlavne v zimnom období kedy si nechávate ráno, pre chladné počasie auto predhriať, na čo slúži funkcia štartovania v prednastavený čas. Typ M870 AS má však možnosť nastavenia podmienky nízkej teploty, kedy k automatickému naštartovaniu vozidla v prednastavený čas dôjde iba v prípade, že teplota v interiéry poklesla pod prednastavenú hodnotu. Ak si teplotnú podmienku pri štarte nenastavíte, k automatickému naštartovaniu vozidla dôjde vždy v danú hodinu.  

 

Z HISTÓRIE - DIAĽKOVÝ ŠTART MÁ 40 ROKOV

Napriek tomu, že v našich končinách sa funkcia diaľkového štartu začala masívnejšie rozširovať len pred niekoľkými rokmi, nejedná sa o žiadny módny výstrel. Po prvý krát bol systém diaľkového štartovania predstavený vo februári 1968 firmou Ramostar, z Deerfieldu v USA. Do vzdialenosti 150 metrov bolo možné vozidlo naštartovať a vyhriať, resp. vychladiť interiér automobilu. Automatické vypnutie bolo možné nastaviť v intervale od 5 do 15 minút, pričom počas celej doby bolo vozidlo chránené, čo pri narušení vozidla ohlásilo majiteľovi na nie najmenší diaľkový ovládač. Aby nedochádzalo k falošným štartom alebo aby ste nenaštartovali všetky vozidlá v dosahu, Ramostar pracoval s kombináciou 32.338 kódov.

V súčasnosti je funkcia diaľkového štartu spájaná s dvojcestnými autoalarmami, ktoré v prvom rade poskytujú zabezpečenie vozidla. Ovládač má kompaktné rozmery, elegantný tvar a displej z tekutých kryštálov na ktorom sa zobrazujú informácie o vozidle.

Diaľkový štart má okrem komfortnej funkcie aj bezpečnostné a finančné výhody. Podľa policajných štatistík bolo zistené, že až k 70% nehôdám v zimných mesiacoch dôjde v priebehu prvých 10 minút jazdy, kedy je ešte interiér vozidla chladný a vodič sa nemôže plne sústrediť na jazdu. Hrubé oblečenie, čiapky a rukavice prekážajú pri šoférovaní, namrazené a zahmlievajúce sa okná znižujú viditeľnosť a sústredenosť vodiča.

Je zároveň oveľa pohodlnejšie nastúpiť do vyhriateho vozidla s rozmrazenými sklami z ktorých je maximálne potrebné odhrnúť vrstvu snehu. Jazda so studeným motorom je pre motor namáhavá, čo môže viesť z zvýšenému treniu a poškodeniu jednotlivých častí motorovej sústavy. Hlavne u vozidiel s turbom, kde je nevyhnutné permanentné mazanie všetkých mechanických súčastí a jazda s "tuhým" olejom je ohrozením životnosti vozidla. Okrem toho, zohriaty motor má nižšiu spotrebu, nižšie emisie CO2 a plynulejší chod.

Vždy budú existovať pre a proti, veď napriek tomu, že diaľkový štart má už 40 rokov, nejedná sa o samozrejmú výbavu vozidla.

 

Zdroj: www.magicar.sk, www.magicar.com, www.autoalarmy.sk

 

​ 

Autoplatz na Facebooku

Magicar

Autoalarmy sú asi najznámejšou a najpoužívanejšou formou zabezpečenia automobilov. Ich úlohou je informovať okolie, alebo priamo majiteľa (dvojcestné alarmy), že sa s autom deje niečo nekalé. Dvojcestný autoalarm Vám prinesie vysoký stupeň ochrany Vášho majetku a pohodlie zároveň. Pri výbere najvhodnejšieho modelu Vám radi poradíme.

Čítať ďalej...

Ťažné zariadenia

Predaj a montáž ťažných zariadení na osobné, terénne a užitkové vozidlá od spoločnosti AutoHak Slupsk, ktorá vyrába ťažné zariadenia už od roku 1976.

AutoHak vyváža svoje produkty do celej EU  

Firma má certifikát akosti ISO 9001 a európsku homologizáciu EU 94/20/ES.  

Čítať ďalej...

Autoelektrika

Aj takto môže vyzerať elektrická kabeláž vo Vašom aute.

Čítať ďalej...