Vitajte na stránke www.autoplatz.sk, dnes je 04. august 2020

picture036Mnohí z nás to už zažili. Chceme odísť, prídeme k autu a zistíme, že sme mali "nepozvanú návštevu". Pokiaľ máme šťastie. Pokiaľ nie, môžeme nájsť už len prázdne parkovacie miesto. V dnešnej dobe je autoalarm slúžiaci ako ochrana automobilu nutnosťou.

Snaha privlastniť si bez práce cudzí majetok je stará ako ľudstvo samo. Rovnako tak snaha si to svoje riadne ochrániť, sťažiť lupičovi jeho činnosť.
Prvým bezpečnostným prvkom boli zámky a kľúče, ale ako to už býva, ich prekonanie nerobilo skúseným zlodejom problémy. Vymyslené boli rôzne ďalšie finty, ktoré majú za úlohu slúžiť ako ochrana automobilu - spočiatku hlavne mechanické, neskôr elektronické, tzv. autoalarmy, ktoré dostávajú v poslednej dobe prednosť, prípadne sa vo vozidle kombinujú.

 

NAJJEDNODUCHŠIA OCHRANA AUTOMOBILU JE AUTOALARM 

V posledných rokoch sa vyvinulo niekoľko kategórií autoalarmov. Najjednoduchšia ochrana automobilu je jednocestný autoalarm, ktorý má spravidla snímanie dverí, kapoty, kufra, otrasový snímač a sirénu. V prípade narušenia niektorého okruhu potom dôjde k aktivácii sirény a zablokovaniu štartovania. Dvojcestné autoalarmy navyše s majiteľom auta komunikujú cez PAGER a tak aj keď sirénu nepočuje, vie že sa s jeho autom niečo deje.Ďalšou samostatnou kategóriou sú tzv. GSM/GPS autoalarmy, ktoré komunikujú cez GSM sieť priamo na mobilný telefón majiteľa vozidla. Ten má presné informácie o tom čo sa s vozidlom deje, jeho presná poloha je neustále aktualizovaná a dokonca môže vozidlo v určitej miere cez príkazové sms ovládať, prípadne hovoriť do interiéru vozidla.

 

picture037
 

 


Zdroj: www.sdeleni.idnes.cz, www.autoalarmy.sk

Autoplatz na Facebooku

Zabezpečenie vozidla

Ako si zabezpečiť automobil? Nikdy si nebuďte istí, že vaše vozidlo nie je žiadané. Vlastniť motorové vozidlo prináša aj dve základné riziká krádeže. Buď krádež celého vozidla alebo vykradnutie cenných vecí z vozidla. Štatistiky krádeží vozidiel sú neúprosné. Každých 20 minút je ukradnutý jeden automobil! Vykradnutých áut je pritom ešte viac.

Čítať ďalej...

Parkovacie senzory

Parkovacie senzory slúžia na uľahčenie a jednoduchšie parkovanie. Montujú sa do zadného nárazníka, snímače sú zapustené, nevyčnievajú. Pre indikáciu vzdialenosti od prekážky Vám akustickou signalizáciou alebo vizuálne zobrazí dané prostredie na LED pripadne LCD display. Senzory sa aktivujú po zaradení spiatočky vo vozidle.

Čítať ďalej...

Magicar

Autoalarmy sú asi najznámejšou a najpoužívanejšou formou zabezpečenia automobilov. Ich úlohou je informovať okolie, alebo priamo majiteľa (dvojcestné alarmy), že sa s autom deje niečo nekalé. Dvojcestný autoalarm Vám prinesie vysoký stupeň ochrany Vášho majetku a pohodlie zároveň. Pri výbere najvhodnejšieho modelu Vám radi poradíme.

Čítať ďalej...